Ceramiczne Klimaty Muzyczne 2012 w obiektywie

Ceramiczne Klimaty Muzyczne

W dniu 5 maja odbędzie się V edycja imprezy CERAMICZNE KLIMATY MUZYCZNE,
tym razem impreza będzie miała charakter „majówki”, zapraszamy do ogrodu Pracowni Rzeźby i Ceramiki, zachęcamy przynieść produkty na grill.
W tym roku impreza będzie skromniejsza, lecz klimat artystycznego spotkania pozostaje bez zmian; lepimy, rozmawiamy, integrujemy się … w temperaturach śródziemnomorskich. (zdjęcia z poprzednich imprez – więcej na Picasa oraz Vimeo  )

W czasie majówki będzie można toczyć na kole garncarskim oraz wykonać pod okiem instruktorów ceramiczny instrument muzyczny.
Miejsce: Pracownia Rzeźby i Ceramiki, Gliwice, ul. Ziemowita 1,
Temin: 5 maja 2012, godz 12:00 – 20:00, wstęp wolny
Osoba odpowiedzialna: Aleksandra Kwolek, 608 724 022, artceramika@gmail.com

Ceramiczne Klimaty Muzyczne 2011 … za nami

Ceramiczne Klimaty Muzyczne

Kolejna wystawa w CuG – galerii garażowej

 

Stowarzyszenie Forum Ceramików  zaprasza na wystawę
KUKANKI, ŚWISTAWKI, ZAZULE. GWIZDKI I OKARYNY Z KOLEKCJI ANDRZEJA NOWAKA

Podczas IV edycji  imprezy Ceramiczne Klimaty Muzyczne pragniemy zaprezentować część niesamowitego zbioru 4000 instrumentów ceramicznych, głównie gwizdków zgromadzonych przez Andrzeja Nowaka.
Gwiżdżące figurki pan Andrzej zbiera od kilkudziesięciu lat, zaczynał od gwizdków polskich, teraz ma w swojej kolekcji okazy z całego świata m.in. z Finlandii, Belgii, Rosji, Kazachstanu, Malezji, Tajlandii, Japonii, Peru i Boliwii. Ponad 2 tysiące lat liczy najstarszy i najcenniejszy eksponat – gwizdek w kształcie ptaszka znaleziony podczas wykopalisk w Peru. Równie cenny jest porcelanowy japoński gołąb oraz okaryna z miśnieńskiej porcelany.
Na wystawie będziemy mogli podziwiać jak w zależności od wyobraźni twórcy i jego możliwości gwizdki przybierały kształty zwierząt, ptaków, ludzi, aniołów, czasem też tworzyły  całe grupy figuralne. Obok prymitywnych figurek w kolekcji można będzie podziwiać prace będące dziełami sztuki, wykonane przez prawdziwych mistrzów .
Wernisaż wystawy odbędzie się 7 maja o godzinie 12:30. Atrakcją wystawy będzie możliwość porozmawiania z kolekcjonerem panem Andrzejem Nowakiem. Na godzinę 17:00 planowany jest  wykład połączony z prezentacja multimedialną. Dodatkowe atrakcje czekają  na gości w dniu wernisażu. Podczas imprezy będzie można wykonać  samodzielnie gwizdki, okaryny i ptaszki gwizdawki pod okiem instruktorów. Autor najładniejszego ptaszka – gwizdawki zostanie nagrodzony w  konkursie.

Wystawa potrwa do połowy czerwca.
Osoby, grupy,  chętne zwiedzić wystawę w tym okresie proszone są o wcześniejsze uzgodnienie terminu, kontakt: Aleksandra Kwolek, Tel.: 608 7244 022, e-mail: artceramika@gmail.com

Czytaj dalej >>

Ceramiczne Klimaty Muzyczne -prezentacja


Ceramiczne Klimaty Muzyczne 2010 (2) from CuForum on Vimeo.

Reportaż z imprezy CERAMICZNE KLIMATY MUZYCZNE 2010 autorem jest Adrian Larisz (Wielkie dzięki !!!)
(To kolejny materiał, … będzie więcej … )
Impreza odbyła się 8 i 9 maja 2010 roku w Pracowni Rzeźby i Ceramiki przy ul. Ziemowita 1 w Gliwicach. Zorganizowana została przez członków Stowarzyszenia Forum Ceramików. więcej informacji na: cuforum.pl i s.cuforum.pl

Ceramiczne Klimaty Muzyczne na vimeo

Ceramiczne Klimaty Muzyczne 2010 from CuForum on Vimeo.

Reportaż z imprezy CERAMICZNE KLIMATY MUZYCZNE 2010.
(To dopiero pierwsze materiały, będzie więcej … )
Impreza odbyła się 8 i 9 maja 2010 roku w Pracowni Rzeźby i Ceramiki przy ul. Ziemowita 1 w Gliwicach. Zorganizowana została przez członków Stowarzyszenia Forum Ceramików a sfinansowana przez Samorząd Miasta Gliwice.

Ceramiczne Klimaty Muzyczne

Ziemia, woda,  ogień oraz muzyka, rytm i ruch, wszystkie te żywioły  połączymy w całość podczas III Edycji imprezy: CERAMICZNE KLIMATY MUZYCZNE

sobota i niedziela 8  i  9  maj 2010 roku

Czytaj dalej >>