Nowina 2015

DSCN9981-ANIMATION

Wypał w piecu węgierskim

W dniu 27 – 28 maja zbudowaliśmy piec węgierski w Zespole Szkół Specjalnych Nr 4 w Sosnowcu na zaproszenie pani dyrektor Iwony Durek-Sypek. Cieszymy się z kolejnej wspólnej naszej akcji. Było gorąco 🙂

Arteterapia 2012 – wystawa

Wystawa potrwa do 13 stycznia 2013 roku, warto zobaczyć prace osobiście, ale jeżeli ktoś nie może zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Arteterapia 2012 – zaproszenie na wystawę

mozaika

Pragniemy wszystkich zaprosić na wystawę zamykającą projekt „Arteterapia”.  Projekt był realizowany przez cały rok 2012 przez Stowarzyszenie Forum Ceramików we współpracy z Ośrodkiem Leczenia Uzależnień „Familia „.
Arteterapia obejmowała jedenaście spotkań w Pracowni Rzeźby i Ceramiki.

Prezentowane na wystawie prace są efektem zmagań uczestników z materią ceramiczną, a także obrazem emocji związanych z twórczym podejściem do realizowanych tematów.

Ta wystawa jest dowodem na to, że: praca i zaangażowanie się w obcowanie ze sztuką wywiera pozytywny wpływ na osoby walczące w tym wypadku z uzależnieniami, bowiem odwraca uwagę od dolegliwości i kieruje ją na pozytywne strony życia.

 Projekt został dofinansowany przez Samorząd Miasta Gliwice

Pełna nazwa projektu: Arteterapia – wsparcie realizowanych w Gliwicach programów teraputycznych  osób uzależnionych przez innowacyjny program intensywnych i długotrwałych zajęć .

 Wydarzenie: Wernisaż wystawy ARTETERAPIA 2012
Termin: 8 grudnia 2012, godzina 16.00
Organizator: Stowarzyszenie Forum Ceramików
Miejsce: CuG ? galeria Garażowa, Gliwice ul. Ziemowita 1
Więcej informacji: tel. 608 724 022; e- mail: artceramika@gmail.com; http: //www.s.cuforum.pl

 Wystawa będzie prezentowana do 13.01 2013