Zapraszamy na wystawę SKOCZNE

5 marca o godz. 18:00  w miejskiej  Galerii M(pi)K w Gliwicach odbędzie się wernisaż wystawy pt. ?SKOCZNE?.

Wystawa przygotowana jest przez Aleksandrę Kwolek, Jolantę Zygmunt-Więzik, Aleksandrę Grabarę oraz Annę Lebiocką.
Słowo wystawa jest zbyt statyczne i nie oddaje do końca idei projektu ?Skoczne?.  W zamian ?zaproszenia na wystawę? odpowiedniejszym wydaje się, że autorki zapraszają nas do rejestracji  chwili , analogicznie jak przy użyciu fotograficznej migawki,  wykreowanego dynamicznego procesu.  Procesu zapoczątkowanego twórczym aktem i ciągle się rozwijającego .

Czytaj dalej >>

Wielkanocne ozdoby – warsztaty plastyczne

Już w lutym zapraszamy do pracowni ceramicznej by móc przygotować na Wielkanocne święta oryginalne  ozdoby i prezenty. Wykonanie pracy ceramicznej, jej wysuszenie, poszkliwienie i wypalenie wymaga czasu, ostatni tydzień lutego to najwyższy czas aby zabrać się do twórczej pracy. Przed Wielkanocą warto pokusić się o przygotowane kilku świątecznych ozdób. Pamiętajmy jednak, że pisanki to nie jedyny atrybut związany z wielkanocnym świętowaniem. W koszyczku ze święconką nie powinno zabraknąć baranka, kurczaczków czy zajączków. Do ich przygotowania można użyć wdzięcznego tworzywa jakim jest GLINA.

Wielkanocne ozdoby czas zacząć robić
Profesjonalna pomoc, inspirująca atmosfera pracowni oraz tradycyjnie gorącą herbata w czarkach RAKU czeka na wszystkich chętnych.

Termin: niedziela 28 lutego  w godzinach : od 11 do 14 ; od 16 do 19

Kontakt/zgłoszenia: tel.608 724 022 ; artceramika@ gmail.com

18 luty: Czwartek ceramiczny

Czwartek ceramiczny był tym razem bardziej uroczysty. Do Stowarzyszenia została przyjęta Majka.  Po siedmiu latach, jak sama mówi, w dniu swoich 16-tych urodzin spełniło się jej marzenie. Trzeba przyznać, że nasze też,  Majka jest z nami od … zawsze, uczestniczyła w pierwszych imprezach plenerowych RAKU,  uczęszcza pilnie na warsztaty do pracowni. Nie jeden ceramik mógłby jej pozazdrościć doświadczenia, rzemiosła o talencie nie wspominając. W związku z przyjęciem, Majka dostąpiła zaszczytu pozostania Honorowym Strażnikiem Ceramicznej Cegły, cegła komisyjnie została przekazana i  Majka od teraz będzie odpowiadała za dostarczenie jej na czwartki ceramiczne.

Poniżej film z  pokazu ceramicznego na rynku w Gliwicach, był maj roku 2006,  na filmie widać jak na kole garncarskim Majka zachęca gliwiczan do zabawy z gliną.

Warsztaty ceramiczne na gliwickim rynku, maj 2006 from CuForum on Vimeo.

Na Rynku w majowe dni 2006 roku szerzyliśmy wiedzę ceramiczną wśród zebranych gliwiczan. Stowarzyszenie prawie w komplecie. Do zabawy na toczku zachęcała Majka.
Majka już wtedy wiedziała, że zostanie członkiem Stowarzyszenia Forum Ceramików w dniu 18 lutego 2010 roku, w dniu swoich 16 urodzin, … tak, tak … i tak też się stało.

17,24 luty: Ferie w pracowni ceramicznej

Ferie zimowe to czas sanny. W tym roku pogoda sprzyja zimowym zabawom, ilość śniegu i mroźne dni pozwalają spędzać nieskończone chwile na sankach i nartach. Tym, którzy wyszaleli się już na śniegu oferujemy coś dla ducha ? artystyczne warsztaty w pracowni ceramicznej. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież na zajęcia przedpołudniowe. Zapewniamy ciepła inspirująca atmosferę artystycznej pracowni, opiekę Ceramicznego Mistrza oraz tradycyjnie gorącą herbatę w czarkach RAKU.

Warsztaty jako oferta twórczego spędzenia czasu dla dzieci i młodzieży zostanie powtórzona 24 lutego
Termin: środa 17 lutego w godzinach : od 10 do 15 ;  środa 24 lutego w godzinach : od 10 do 15 ;
Kontakt/zgłoszenia: tel.608 724 022 ; artceramika@ gmail.com

14 luty: Walentynki w Pracowni Ceramicznej

Już tradycyjnie w Dzień Św. Walentego zapraszamy do pracowni ceramicznej. Dzień jest szczególny i warto go spędzić w sposób oryginalny, tak aby został w pamięci ukochanej osoby do końca życia. Uniesienia miłosne zawsze sprzyjały inwencji twórczej, warto więc utrwalić w ceramice na pamiątkę te najszczęśliwsze dni w życiu.

W Dzień Św. Walentego zapraszamy do pracowni ceramicznej

Zapraszamy zakochanych, tych szczęśliwie  i nieszczęśliwie, na wieczór  połączony z  tworzeniem magicznych form, oraz  degustację herbaty podaną w oryginalnych czarkach. Herbata w czarce ? miłości? stworzonej własnoręcznie z pewnością podniesie temperaturę uczuć bliskiej nam osoby!

Termin: niedziela 14 lutego  w godzinach  od 11 do 14 oraz od 16 do 19

Kontakt/zgłoszenia: tel.608 724 022 ; artceramika@ gmail.com

Tak było na walentynkowych warsztatach w zeszły roku.


Ceramiczne walentynki from CuForum on Vimeo.