Wywiad z organizatorami

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z naszego tegorocznego pobytu w Pieszczanach. Reportaż zawiera wywiad z organizatorami. Warto posłuchać jak robią to inni i uczyć się, bo to, co robią Słowacy dla rzemiosła w tym oczywiście dla ceramiki warte jest naśladowania.
Już dziś myślimy o spotkaniu za rok.

TLUR 2011

Członkowie stowarzyszenia w tym tygodniu powrócili ze Słowacji gdzie byli gośćmi Międzynarodowych Targów Rzemiosła. Wizyta nasza to wynik udanej współpracy ze słowackim stowarzyszeniem. Było wspaniale, co jest w dużej mierze zasługą organizatorów, a głównie Lubicy Kuzmowej i Milosza Kunkela, których z naszej strony serdecznie pozdrawiamy. Podczas targów nawiązaliśmy nowe kontakty międzynarodowe, które mamy nadzieję, szybko przekształcą się w konkretne projekty.

Jesteśmy pod wrażeniem, podejścia Słowaków do rzemiosła. O  szacunku do pracy artystów i rzemieślników  niech świadczy fakt, ze nasze stanowisko odwiedziła prezydentowa Słowacji. Pani Sylvia Gasparovic  otrzymała od nas album o Gliwicach.

 

 

więcej zdjęć na stronie „picasy” organizatora: https://picasaweb.google.com/tlur.sk

4 ArtNoc w Gliwicach

4 Artnoc 2011

Wspomnienie pokazu … Festiwal Wysokich Temperatur 2011

Pokaz wypału RAKU podczas Festiwalu Wysokich Temperatur dała m. innymi Gabriela Kiełczewska-Sławikowska wraz z mężem Piotrem. Impreza w nowej formule podobała się bardziej młodszym uczestnikom. Uznani absolwenci z dystansem odnieśli się do festynowego charakteru imprezy zorganizowanej przed drzwiami uczelnianymi Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Placu Polskim.
W przyszłości obecni „młodzi” będą bronić swych racji przed swoimi … dziećmi. Oby taki spór był trwały, twórczy i żywy.

Pokaz wypału, Gabi członkini  naszego stowarzyszenia, na filmiku poniżej:

KU CHWALE CERAMIKI – oby FESTIWAL WYSOKICH TEMPERATUR trwał wiecznie !

Maciej Pokora … o Ceramicznych Klimatach 2011

 

 

Ceramiczne Klimaty Muzyczne 2011 … za nami

Festiwal Wysokich Temperatur – tam będziemy

Ceramiczne Klimaty Muzyczne

Kolejna wystawa w CuG – galerii garażowej

 

Stowarzyszenie Forum Ceramików  zaprasza na wystawę
KUKANKI, ŚWISTAWKI, ZAZULE. GWIZDKI I OKARYNY Z KOLEKCJI ANDRZEJA NOWAKA

Podczas IV edycji  imprezy Ceramiczne Klimaty Muzyczne pragniemy zaprezentować część niesamowitego zbioru 4000 instrumentów ceramicznych, głównie gwizdków zgromadzonych przez Andrzeja Nowaka.
Gwiżdżące figurki pan Andrzej zbiera od kilkudziesięciu lat, zaczynał od gwizdków polskich, teraz ma w swojej kolekcji okazy z całego świata m.in. z Finlandii, Belgii, Rosji, Kazachstanu, Malezji, Tajlandii, Japonii, Peru i Boliwii. Ponad 2 tysiące lat liczy najstarszy i najcenniejszy eksponat – gwizdek w kształcie ptaszka znaleziony podczas wykopalisk w Peru. Równie cenny jest porcelanowy japoński gołąb oraz okaryna z miśnieńskiej porcelany.
Na wystawie będziemy mogli podziwiać jak w zależności od wyobraźni twórcy i jego możliwości gwizdki przybierały kształty zwierząt, ptaków, ludzi, aniołów, czasem też tworzyły  całe grupy figuralne. Obok prymitywnych figurek w kolekcji można będzie podziwiać prace będące dziełami sztuki, wykonane przez prawdziwych mistrzów .
Wernisaż wystawy odbędzie się 7 maja o godzinie 12:30. Atrakcją wystawy będzie możliwość porozmawiania z kolekcjonerem panem Andrzejem Nowakiem. Na godzinę 17:00 planowany jest  wykład połączony z prezentacja multimedialną. Dodatkowe atrakcje czekają  na gości w dniu wernisażu. Podczas imprezy będzie można wykonać  samodzielnie gwizdki, okaryny i ptaszki gwizdawki pod okiem instruktorów. Autor najładniejszego ptaszka – gwizdawki zostanie nagrodzony w  konkursie.

Wystawa potrwa do połowy czerwca.
Osoby, grupy,  chętne zwiedzić wystawę w tym okresie proszone są o wcześniejsze uzgodnienie terminu, kontakt: Aleksandra Kwolek, Tel.: 608 7244 022, e-mail: artceramika@gmail.com

Czytaj dalej >>