Plakat imprezy Św, Michał – Patron Ceramików

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Większy w formacie jpg do pobrania

Św. Michał – Patron Ceramików

W tym roku impreza odbędzie się 29 września, dokładnie w dniu urodzin Michała. Impreza będzie jednodniowa, rozpoczyna się o godz 12:00. Gliwice_logo Impreza dofinansowana jest przez Samorząd Miasta Gliwic. Serdecznie zapraszamy, szczególnie miło będzie się spotkać z tymi którzy choć raz uczestniczyli w imprezie w poprzednich latach … raz na 10 lat 🙂
Więcej informacji wkrótce …

 

 

 

 

Gumiklyjza Evolution – Nie odbędzie się !

 

 

 

 

 

 

 

 

[stextbox id=”alert”]GUMIKLYJZA EVOLUTION – NIE ODBĘDZIE SIĘ!
Musimy odwołać zaplanowaną na 18 sierpnia imprezę. Nie udało nam się zebrać „składkowego” od 40 osób, a taki był warunek aby impreza odbyła się zgodnie z planem. Spróbujemy jeszcze kiedyś raz, nie mniej zapraszamy zamiennie w tym samym czasie 18 sierpnia, godz 12:00 – 20:00, wszystkich do Pracowni Rzeźby i Ceramiki na warsztaty ceramiczne RAKU PARTY. Będzie glina, będą toczki garncarskie i … grill na którym będzie można upiec przyniesione przez siebie smakołyki. Wszystkich, którzy cieszyli się na imprezę GUMIKLYJZA EVOLUTION przepraszamy.[/stextbox]

Letnia Akademia Sztuki – ceramika

Zajęcia ceramiczne w ramach Letniej Akademii Sztuki organizowanej przez Galerię M(pi)k w Gliwicach odbyły się w naszej Pracowni Rzeźby i Ceramiki przy ul. Ziemowita 1 (http://s.cufoum.pl ). Zajęcia poprowadziła Aleksandra Kwolek (http://kwolek.eu ).

Gumiklyjza Evolution

Kolor i smak, smak i kolor- tym dwóm dominującym elementom w doborze kompozycji potraw na talerzu poświęcony jest projekt, będący wynikiem znajomości gurmandzistów i pasjonatów ceramicznych.
Specjalnie zaprojektowane, pod to wydarzenie, talerze podkreślą swoją formą i kolorem: smak, autentyczność i oryginalność naszych rdzennych regionalnych potraw. Uczestnicy wezmą udział w tworzeniu od podstaw naczyń oraz będą mieli okazję przyglądaniu się gotowaniu ?na żywo?, prezentacji oraz finalnej konsumpcji. W międzyczasie, przewidywane są warsztaty kulinarne oraz inne atrakcje dotyczące kultury śląskiej. Wszystko będzie uwieńczone porcją adekwatnej muzyki. Ta jednorazowa akcja odbywać się będzie w przyjemnej, plenerowej czasem dzikiej, atmosferze przy-pracownianego ogrodu?

15:00 rozpoczęcie warsztatów ceramicznych (potrwają ok 3- 4 godz)
16:00 poczęstunek- eintopf
17:00 wystawa w galerii przy pracowni ceramicznej połączona z niespodzianką
19:00 pokaz wypału wspólne przygotowanie podpłomyków i należyta konsumpcja
20:00 pokaz przygotowanych dań i uroczysta kolacja
projekcja filmu
21:00 kulinarne wizualizacje, muzyka, tańce, etc
od 16:00 ? degustacja domowej nalewki (do wyczerpania zapasów)

[stextbox id=”alert”]wstęp 40 zł/os ( w cenę wliczone jest wszystko powyżej wymienione)
liczba miejsc ograniczona do 40
Wszystkich zainteresowanych udziałem w naszym kreatywnym pikniku uprzejmie prosimy o wpłatę  do czwartku 16.08.12. na konto Stowarzyszenia  (nr konta jest podany w prawym górnym rogu).Po otrzymaniu informacji na adres: artceramika@gmail.com o dokonanym przelewie  – wyślemy  potwierdzenie mailem zwrotnym wraz z biletem (do druku). Druga opcja uzyskania wejściówki to zgłoszenie sie do pracowni na Ziemowita i wykupienie biletu na miejscu[/stextbox]

Lekcja toczenia – zdjecia

Ogród ognia

W dniach 28-29 lipca (sobota-niedziela) Miejskie Centrum Kultury zaprasza do swojego ogrodu przy ul. Bohaterów Warszawy 26 na dwudniową imprezę pod nazwą „Ogród ognia”. Będzie to finał tegorocznych „Lipcowych spotkań z ceramiką”.
Pierwszy dzień rozpocznie się o godz. 12:00 budową pieca węgierskiego pod kierunkiem mistrzów Stowarzyszenia Forum Ceramików z Gliwic. Około godz. 14:00 zostanie ustawiony i odpalony piec raku. Na godz. 15:00 przewidziano pokaz toczenia na kole garncarskim. Dzień zakończy się o godz. 19:00 pokazem krótkich form filmowych z ceramiką w tle czyli GLINIANY KADR.
Od godz. 14:00 do dyspozycji gości będzie piec grillowy.
Następnego dnia MCK zaprasza na ostatni akcent „Lipcowych spotkań z ceramiką”, o godz. 15:00 nastąpi otwarcie i rozbiórka pieca „węgierskiego”, po którym zaplanowano uroczyste podsumowanie imprezy.

To notatka z portalu eTychy , inicjatorką imprezy „Miesiąca z ceramiką” jest Gabrysia Słowikowska Kiełczewska, a nam miło za „mistrzów” :). Poniżej fotoreportaż: