projekty

CuForum – portal społeczności ceramików. Serwis poświęcony ceramice oraz wszelkim aspektom gdzie ceramika jest ich istotnym elementem. projekt prowadzony od roku 2003.

Pracownia Rzeźby i Ceramikiod maja 2008 roku rozpoczęła działalność nowa i   pięknie  położona  w samym centrum Gliwic pomiędzy ?zameczkiem? a katedrą. To jedyna profesjonalna pracownia ceramiki w Gliwicach i okolicy.

Czwartki Ceramiczne – od 2004 roku Stowarzyszenie Forum Ceramików patronuje spotkaniom ceramików,  które odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca w Gliwicach

Ceramiczne Klimaty Muzyczne – to dwudniowe plenerowe warsztaty tworzące klimat artystycznego happeningu. Ziemia, woda, ogień oraz muzyka, rytm i ruch, wszystkie te żywioły łączymy w spójną całość.
Impreza cykliczna odbywająca się w drugim tygodniu maja. W roku 2009 impreza  sfinansowana przez Samorząd Miasta Gliwice,  a ze względu na duże zainteresowanie z szansa do wpisania na listę stałych imprez miasta Gliwice.

Św. Michał Patron Ceramików – to najważniejszy ceramiczny projekt roku.
Św. Michał  to impreza,  która odwołuje się do tradycji i folkloru związanego z rzemiosłem ceramicznym,  znana oraz ceniona w Polsce i zagranicą, mająca już międzynarodowy charakter. Odbywa się co roku w wrześniową  sobotę najbliższą dniu Św. Michała, czyli dniu, kiedy według tradycji kończono sezon letni w garncarniach.

Glinoparadiso –  plenerowe kino pod gwiazdami z gliną w tle – przez kolejne trzy tygodnie  sierpnia obok pracowni  oglądamy  filmy o ceramice (nie tylko).

Podziel się tą informacją z przyjaciółmi!