Homoceramicus 2015

Homoceramicus plakat 2015

Wernisaż wystawy Homoceramicus 2014

Homoceramicus 2014

Kruk Olimpia Bielecka

Galeria Garażowa przedstawia wystawę HOMO CERAMICUS 2014.

Wystawa stanowi przegląd twórczości uczestników warsztatów ceramicznych Pracowni Rzeźby i Ceramiki w sezonie 2013/2014.

Pokazuje różnorodność form artystycznych, od prac o charakterze użytkowym, po obiekty będące wyrazem fantastycznych wizji ich autorów, którzy najwidoczniej dobrze się bawią w trakcie zajęć. Kolekcja ta przekonuje, że udział w warsztatach artystycznych, nie tylko uwrażliwia i pozwala rozwijać talenty, ale również przygotowuje ich uczestników zarówno do odbioru, jak i do tworzenia kultury.

Pracownie są miejscami wyjątkowymi, gdyż tutaj wychowuje się przyszłych studentów kierunków artystycznych i kształtuje osoby o dużych wymaganiach wobec tzw. sztuki wysokiej, którzy stają się dzięki temu ambasadorami kultury w swoim środowisku.

Jakość prezentowanych prac udowadnia, że nie trzeba być dyplomowanym artystą, żeby tworzyć własną sztukę – przedmioty naprawdę godne uwagi i podziwu – wystarczy zostać uczestnikiem warsztatów i stać się HOMO CERAMICUS.

Palaentolodzy, w latach 60. XX w. postawili hipotezę, że przed ok. 1,9 milionami lat temu Homo habilis (człowiek zręczny) dał początek gatunkowi Homo erectus (człowiek wyprostowany), z którego mniej więcej 190 tys. lat temu wyewoluowali obecni  choć nie bezpośrednio – Homo sapiens (ludzie rozumni).
Kolejny etap to bez wątpienia  HOMO CERAMICUS – człowiek uzdolniony, wrażliwy, zdolny manualnie, spostrzegawczy
i kulturalny.
HOMO CERAMICUS, gdy nie żeruje spędza czas w Pracowni Rzeźby i Ceramiki, gdzie przynajmniej raz w tygodniu oddaje się w ręce mistrza pracowni i tworzy z pasją przedmioty i formy niepospolitej urody. Wytwory jego pracy prezentują wysoki poziom artystyczny, co dowodzi ponadprzeciętnych umiejętności.

Homoceramicus 2013 – prace w katalogu

Homoceramicus 2013 – wernisaż

link do albumu ze zdjęciami

Homoceramicus 2013

PLAKAT_1024
Czytaj dalej >>

Homoceramicus – prace

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć prac biorących udział w wystawie:

Homoceramicus 2012

Wystawa Homoceramicus 2012

Homo Ceramicus

Zapraszamy do Galerii Garażowej CuG przy ul. Ziemowita 1, na pierwszą wystawę prac uczestników warsztatów ceramicznych w Pracowni Rzeźby i Ceramiki. [zdjęcia]
Czytaj dalej >>