ceramika, pottery, cuforum, Gliwice, Aleksandra Kwolek,

Raku Party – sierpniowe spotkanie

Na koniec wakacji Stowarzyszenie Forum Ceramików tradycyjnie zaprasza na wakacyjne weekendowe warsztaty ceramiczne RAKU PARTY.

To plenerowe, letnie spotkania towarzyskie z ceramiką japońską w tle. W sierpniowej edycji spotkania zapraszamy dodatkowo na pokazy filmowe w plenerze pracowni. GLINOPARADISO – to kino pod gwiazdami, gdy tylko się ściemni (sobota, niedziela)  będziemy oglądać filmy o ceramice, sztuce …

W dawnej Japonii organizując w zamożnych kręgach imprezę zapraszano garncarza pod okiem, którego, dekorowano i wypalano czarki do herbaty. Stowarzyszenie Forum Ceramików zainspirowane tą tradycją zaprasza wszystkich chętnych do udziału w wakacyjnych cyklicznych warsztatach ceramicznych, podczas których będzie można własnoręcznie wykonać i wypalić czarki do herbaty lub dowolną inną formę.

Impreza dwudniowa, wypał Raku w drugim dniu imprezy.

Atmosferę podkreśli dobra muzyka oraz opowieści o technice i historii związanej ceramiką raku. W trakcie warsztatów rozpalimy grilla, proponujemy gościom przyniesienie stosownych produktów, które będzie można przygotować na miejscu. To dobra, sprawdzona tradycja.
A tak było w zeszłym roku: zdjęcia Adama Benka

Organizator: STOWARZYSZENIE FORUM CERAMIKÓW
Miejsce: PRACOWNIA RZEŹBY I CERAMIKI, Gliwice ul. Ziemowita 1
Kontakt: ALEKSANDRA KWOLEK, + 48 608 724 022, email: artceramika@gmail.com
Terminy: Pierwsze spotkanie:  27   sierpnia w godzinach od 12:00 do 20:00
Drugie spotkanie :      28  sierpnia w godzinach od 12:00 do 20:00
Podziel się tą informacją z przyjaciółmi!

A Ty co sądzisz?

*