| |

Homoceramicus 2013

PLAKAT_1024

HOMOCERAMICUS

Paleontolodzy, w latach 60. XX w. postawili hipotezę, że przed ok. 1,9 miliona lat temu Homo habilis (człowiek zręczny) dał początek gatunkowi Homo erectus (człowiek wyprostowany), z którego mniej więcej 190 tys. lat temu wyewoluowali obecni ? choć nie bezpośrednio ? Homo sapiens (ludzie rozumni).

Kolejny etap to bez wątpienia ? HOMO CERAMICUS – człowiek uzdolniony, wrażliwy, zdolny manualnie, spostrzegawczy i kulturalny.
HOMO CERAMICUS, gdy nie żeruje spędza czas w Pracowni Rzeźby i Ceramiki, gdzie przynajmniej raz w tygodniu oddaje się w ręce mistrza pracowni i tworzy z pasją przedmioty i formy niepospolitej urody. Wytwory jego pracy prezentują wysoki poziom artystyczny, co dowodzi ponadprzeciętnych umiejętności.

Galeria Garażowa CuG przedstawia trzecią wystawę HOMOCERAMICUS; uczestników warsztatów ceramicznych w Pracowni Rzeźby i Ceramiki. Wystawa stanowi przegląd twórczości; pokazuje różnorodność form artystycznych, od prac o charakterze użytkowym, po obiekty będące wyrazem fantastycznych wizji ich autorów, którzy najwidoczniej dobrze się bawią w trakcie zajęć. Kolekcja ta przekonuje, że udział w warsztatach artystycznych, nie tylko uwrażliwia i pozwala rozwijać talenty, ale również przygotowuje ich uczestników zarówno do odbioru, jak i do tworzenia kultury.
Pracownie są miejscami wyjątkowymi, gdyż tutaj wychowuje się przyszłych studentów kierunków artystycznych i kształtuje osoby o dużych wymaganiach wobec tzw. sztuki wysokiej, którzy stają się również ambasadorami kultury w swoim środowisku. Jakość prezentowanych prac udowadnia, że nie trzeba być dyplomowanym artystą, żeby tworzyć własną sztukę ? przedmioty naprawdę godne uwagi i podziwu – wystarczy zostać uczestnikiem warsztatów i stać się HOMOCERAMICUS.
Wernisaż wystawy odbędzie się 25 maja o godz. 18.00

Wernisaż wystawy: HOMOCERAMICUS 25 czerwca o godz. 18.00
Miejsce: CuG???Galeria Garażowa , Gliwice ul. Ziemowita 1
Czas trwania: od 25.05..2011 do 14.06.2013 roku
Kurator wystawy: Aleksandra Kwolek, tel.: 608 724 022 ; email: aleksandra@?kwolek.eu
Organizator: Stowarzyszenie Forum Ceramików, artceramika@gmail.com;
Więcej: http://s.cuforum.pl

Similar Posts