|

Nastaw Ucho + RAKU PARTY=15 lipca, sobota

Zapraszamy 15 lipca do ogrodu pracowni. Zaczynamy o 11:00 Raku Party.

Przy odrobinie cierpliwości będziecie Państwo mogli uformować, poszkliwić, wypalić i zabrać „jeszcze dziś do domu? własną prace ceramiczna. Podczas warsztatów poznają Państwo, podstawowe techniki formowania oraz szkliwienia, tym samym zapoznają się Państwo z technologia powstawania wyrobów ceramicznych, która jest podobna przy powstawaniu ceramiki budowlanej jak cegła czy ceramiki stołowej jak wykwintny zestaw obiadowy.

Aby to wszystko było możliwe, to znaczy abyśmy mogli zabrać ?do domu? wykonaną dzisiaj, w ciągu jednego dnia pracę zapraszamy od godz 11:00

Później koncerty !!!

?RAKU PARTY? ? wywodzi się z tradycji japońskiej, gdzie organizowano spotkania towarzyskie, podczas których rodziny z zamożnych kręgów społecznych uczestniczyły wraz ze swoimi gośćmi w dekorowaniu czarek herbacianych. Dla takich okazji wynajmowany był wędrowny garncarz, który przynosił ze oba piec garncarski. Goście dekorowali czarki podszkliwnymi barwnikami ceramicznymi, po czym garncarz szkliwił je i wypalał.
RAKU sięga swa tradycja XV wieku i jeszcze dziś wykorzystywana jest do wytwarzania obrzędowych czarek herbacianych, wartość tych czarek była oceniana tak wysoko, ze niektórzy szogunowie używali je, jako podarki o specjalnym uroczystym znaczeniu. Japońska czarka do herbaty to ?dzieło sztuki? a  japońska ceremonia picia herbaty to rytuał, który ma głębokie podstawy filozoficzne związane z Zen.
 ? Wykonanie czarki herbacianej czy innej dowolnej formy jest aktem twórczym, na każdym etapie musimy reagować na takie zjawiska jak wyczucie ciężaru, wyczucie formy i struktury, subtelności nieoczekiwanych modulacji koloru, a wreszcie doznania przyjemności picia herbaty. Udany egzemplarz raku, bez względu na to czy jest to czarka herbaciana, czy jakaś inna forma współczesna zawierać w sobie będzie ?cos?, wobec czego nikt nie pozostaje obojętny.?

?Nastaw Ucho? czyli tajne, nietajne koncerty z trzema kropkami zainicjowane przez grupę Potencjometr.
Nastaw Ucho #1 to pierwszy z cyklu koncert, który odbędzie się 15 lipca w ogrodzie Forum Ceramików , koncert grany z ….dachu.

Pomysł koncertów w miejscach niekoncertowych inspirowany jest muzycznymi formami zza oceanu, które funkcjonują z powodzeniem na całym świecie, to między innymi cykle koncertowe i live sesje takie jak Sofar, Mahogany Sessions czy Tiny Dek Concerts i podcasty KEXP. Akustyczne i kameralne koncerty to tylko część pomysłu, bo idea zakłada organizację ich również w miejscach, które pozwalają na mocniejsze uderzenie. Plany koncertowe ?Nastaw Ucha? biorą pod uwagę wiele gatunków od klasycznego rocka, przez inde pop i alternatywne brzmienia do neu jazzu. Cele jest jeden ? i niezmienny ? chodzi o bycie bliżej muzyki na co dzień.

Similar Posts