Salon Jesienny 2009 w Opolu

Aleksandra Kwolek,  szefowa Stowarzyszenia prezentuje  na tegorocznym salonie zestaw trzech prac ceramicznych wykonanych w technice RAKU pod tytułem „SHIBUI”:

SHIBUI to  podstawowe pojęcie estetyczne – oznaczające w dosłownym tlumaczeniu. „cierpkość, gorycz”.
SHIBUI to też pojęcie spokoju, niedopowiedzenia i całkowita integracja rzemiosła, materiału i wzoru. Potęga spokoju – stan wyciszenia, które moźna osiągnąć poprzez niedokończenia – niepełności wzoru, co  może stanowić przyczynę zamiłowania do niedoskonałości i nieregularności.

Zapraszamy na wystawę Salon Jesienny 2009, która prezentowana będzie w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu w dniach 22 października ? 22 listopada 2009.
Salon Jesienny jest ważnym wydarzeniem kulturalnym i artystycznym w regionie opolskim, który na stałe zadomowił się w salach wystawowych Galerii Sztuki Współczesnej. Jest on imprezą cykliczną ?o długoletniej tradycji sięgającej przełomu lat 50-tych i 60-tych. Organizatorami Salonów są: Związek Polskich Artystów Plastyków Zarząd Okręgu w Opolu i Galeria Sztuki Współczesnej. Co roku udział ?w Salonie bierze około 40 opolskich twórców, członków ZPAP. Wystawa ma charakter interdyscyplinarny. Opolskie środowisko artystyczne prezentuje co roku swoje najnowsze prace wykonane w najróżniejszych technikach plastycznych: od rzeźby, przez malarstwo po instalacje i filmy wideo. Salon Jesienny jest wystawą konkursową. Prace plastyczne oceniane są przez jury, które składa się z uznanych twórców i krytyków sztuki z całej Polski. Przyznaje ono nagrody ufundowane m.in. przez: Marszałka Województwa Opolskiego (Grand Prix), Prezydenta Miasta Opola, Towarzystwo Przyjaciół Opola, Nową Trybunę Opolską (za debiut), ZPAP. Swoją specjalną nagrodę przyznaje również Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu.

Wystawa czynna codziennie, w godz. od 10.00 do 18.00, do 22 listopada ( 1 i 11 listopada Galeria czynna od 14.00 do 18.00). [mapa]
[foto: Maciej Pokora ]

Similar Posts