| | |

Św. Michał – Patron Ceramików 2017

ZAPROSZENIE
W dniu 30 września w Gliwicach przy ul. Ziemowita 1 przy Pracowni Rzeźby i Ceramiki odbędzie się Impreza „Św. Michał – Patron Ceramików 2017”
To XV Edycja artystycznego happeningu, który odwołuje się do tradycji i folkloru związanego z rzemiosłem ceramicznym. Impreza jest całodzienna, zaczynamy o godz. 11:00. Wstęp wolny. Warsztaty są bezpłatne. Zapraszamy mieszkańców Gliwic w każdym wieku.

 

Impreza kończy letni sezon ceramiczny. Ceramiczna tradycja ?Michała? jest bardzo stara i wpisana na stałe do folkloru rzemiosł i tradycji garncarzy, którzy to z dniem przejścia z sezonu letniego w zimowy, czyli w urodziny Św. Michała, uroczyście świętowali – ?w garncarni zapalano światło stawiano gęś i hulano sobie, jak to w zwyczaju?.
Zapraszamy serdecznie ceramików; artystów, rzemieślników, hobbystów, zawodowców i amatorów, mistrzów i ich uczni, młodych i dorosłych, kończymy letni sezon ceramiczny 2017 radośnie, bogatsi o nowe doświadczenia.
Chcąc, aby ?Św. Michał ? Patron Ceramików? stał się wydarzeniem artystycznym oraz niezapomnianym przeżyciem spotkamy się w bezpośredniej bliskości warsztatu ceramicznego. Duch artystycznej pracowni, bliska obecność Mistrzów, moc buzującego w piecach ognia daje gwarancje, że wszyscy uczestniczący odczują przypływ twórczej ekspresji angażując się w zaimprowizowaną dramaturgię Ceramicznego Święta.
Kto był ten wie, w takiej atmosferze nie jest możliwym nie współuczestniczyć w następujących po sobie wydarzeniach, które powodują ożywcze i niezapomniane wrażenie spotkania ze Sztuką.

Dzięki Sztuce stajemy się lepsi.
KU CHWALE CERAMIKI
ZAPRASZAM, Aleksandra Kwolek

Similar Posts