Wystawa: Polietnika – czyli z różnej gliny

szałfenster plakat-512
PROGRAM: Czytaj dalej >>

Szałfenster 2016 podczas ArtNocy

Zapraszamy na kolejną odsłonę naszej cyklicznej imprezy: SZAŁFENSTER 2016. Impreza obędzie się podczas tegorocznej ArtNocy w najbliższą sobotę 18 czerwca. Startujemy o godz. 16:00. Kończymy: … jak zwykle … późno w nocy, … może nad ranem 🙂 .

Występ tancerzy PWST Bytom podczas imprezy SZAŁFENSTER w czasie ArtNocy w Gliwicach.

9 ArtNoc

18 czerwca – ponad 100 wydarzeń kulturalnych
logo 9 ArtNoc
Pełny program 9ArtNocy na stronie:gliwickaartnoc.pl

Szałfenster … videozapowiedź

Wernisaż wystawy Homoceramicus 2014

Homoceramicus 2014

Kruk Olimpia Bielecka

Galeria Garażowa przedstawia wystawę HOMO CERAMICUS 2014.

Wystawa stanowi przegląd twórczości uczestników warsztatów ceramicznych Pracowni Rzeźby i Ceramiki w sezonie 2013/2014.

Pokazuje różnorodność form artystycznych, od prac o charakterze użytkowym, po obiekty będące wyrazem fantastycznych wizji ich autorów, którzy najwidoczniej dobrze się bawią w trakcie zajęć. Kolekcja ta przekonuje, że udział w warsztatach artystycznych, nie tylko uwrażliwia i pozwala rozwijać talenty, ale również przygotowuje ich uczestników zarówno do odbioru, jak i do tworzenia kultury.

Pracownie są miejscami wyjątkowymi, gdyż tutaj wychowuje się przyszłych studentów kierunków artystycznych i kształtuje osoby o dużych wymaganiach wobec tzw. sztuki wysokiej, którzy stają się dzięki temu ambasadorami kultury w swoim środowisku.

Jakość prezentowanych prac udowadnia, że nie trzeba być dyplomowanym artystą, żeby tworzyć własną sztukę – przedmioty naprawdę godne uwagi i podziwu – wystarczy zostać uczestnikiem warsztatów i stać się HOMO CERAMICUS.

Palaentolodzy, w latach 60. XX w. postawili hipotezę, że przed ok. 1,9 milionami lat temu Homo habilis (człowiek zręczny) dał początek gatunkowi Homo erectus (człowiek wyprostowany), z którego mniej więcej 190 tys. lat temu wyewoluowali obecni  choć nie bezpośrednio – Homo sapiens (ludzie rozumni).
Kolejny etap to bez wątpienia  HOMO CERAMICUS – człowiek uzdolniony, wrażliwy, zdolny manualnie, spostrzegawczy
i kulturalny.
HOMO CERAMICUS, gdy nie żeruje spędza czas w Pracowni Rzeźby i Ceramiki, gdzie przynajmniej raz w tygodniu oddaje się w ręce mistrza pracowni i tworzy z pasją przedmioty i formy niepospolitej urody. Wytwory jego pracy prezentują wysoki poziom artystyczny, co dowodzi ponadprzeciętnych umiejętności.

Zajawka imprezy: 6 – 7 czerwca 2014

SZAŁFENSTER 2014 from CuForum on Vimeo.

Zajawka SZAŁFENSTER 2014

Szałfenster 2014

Plakat imprezy Szałfenster 2014

Plakat imprezy Szałfenster 2014

Glavka 2014

GLAFKA 2014 from CuForum on Vimeo.

Wystawa Michala Plihala

Do 24 października w CuG-Galerii Garażowej można oglądać wystawę prac Michala Plihala. Można oglądać, można też kupować.

Wystawa Michala Plihala w CuG - Galerii Garażowej

Wystawa Michala Plihala w CuG – Galerii Garażowej

anigif
02ZK