ceramika, pottery, cuforum, Gliwice, Aleksandra Kwolek,

18 luty: Czwartek ceramiczny

Czwartek ceramiczny był tym razem bardziej uroczysty. Do Stowarzyszenia została przyjęta Majka.  Po siedmiu latach, jak sama mówi, w dniu swoich 16-tych urodzin spełniło się jej marzenie. Trzeba przyznać, że nasze też,  Majka jest z nami od … zawsze, uczestniczyła w pierwszych imprezach plenerowych RAKU,  uczęszcza pilnie na warsztaty do pracowni. Nie jeden ceramik mógłby jej pozazdrościć doświadczenia, rzemiosła o talencie nie wspominając. W związku z przyjęciem, Majka dostąpiła zaszczytu pozostania Honorowym Strażnikiem Ceramicznej Cegły, cegła komisyjnie została przekazana i  Majka od teraz będzie odpowiadała za dostarczenie jej na czwartki ceramiczne.

Poniżej film z  pokazu ceramicznego na rynku w Gliwicach, był maj roku 2006,  na filmie widać jak na kole garncarskim Majka zachęca gliwiczan do zabawy z gliną.

Warsztaty ceramiczne na gliwickim rynku, maj 2006 from CuForum on Vimeo.

Na Rynku w majowe dni 2006 roku szerzyliśmy wiedzę ceramiczną wśród zebranych gliwiczan. Stowarzyszenie prawie w komplecie. Do zabawy na toczku zachęcała Majka.
Majka już wtedy wiedziała, że zostanie członkiem Stowarzyszenia Forum Ceramików w dniu 18 lutego 2010 roku, w dniu swoich 16 urodzin, … tak, tak … i tak też się stało.

Podziel się tą informacją z przyjaciółmi!

A Ty co sądzisz?

*